Farsangi maskarás mulatság / 2015.

Farsangi maskarás mulatság / 2015.

2012. június 13., szerda

Mesepszichológia

Júniusi visszatekintő I.


Június 13-án szakmai továbbképzésen vettünk részt Budapesten. A nap számunkra legizgalmasabb része Dr. Kádár Annamária Mesepszichológia - Az érzelmi intelligencia fejlesztése gyermekkorban c. könyvének bemutatója volt. Élvezettel szívtuk magunkba a könyvbemutató minden pillanatát.

A különleges kötet első része laikusoknak szóló, könnyen érthető, barátságos nyelvezetű pszichológiai irodalom, második része pedig mesekönyv, a szerző tíz, érzelmi intelligenciát fejlesztő meséjével. A kiadványt egy erdélyi művész, Moldován Mária csodálatos olajfestményei illusztrálják

A meséket azóta mi már teszteltük is. Fantasztikusak, nemcsak a gyerekek, de mi is imádjuk őket. Jó szívvel ajánljuk tovább a könyvet a kisgyermekes családoknak és mindenkinek, aki a témában érdeklődő lehet!

Így ajánlja könyvét a szerző:
Kutatások igazolják, hogy az életben való beválásunk nem csak értelmi képességeinken múlik. Az igazi sikereket és - ami még fontosabb! - a belső harmóniát, az önmagunkkal való elégedettséget csak akkor érhetjük el, ha képesek vagyunk felismerni a magunk és mások érzelmeit, kapcsolatokat teremteni, konfliktusokat kezelni, együttműködni, segítséget kérni, vágyainkat késleltetni, kitartani... Vagyis, ha fejlett az érzelmi intelligenciánk.

A mese az érzelmi intelligencia fejlesztésének legfontosabb eszköze, olyan lelki táplálék, amely életre szóló nyomokat hagy a gyermekben. Egyrészt a mesélés sajátos szituációja, bensőséges hangulata adja meg az érzelmi biztonságot, azt a nyugodt, csendes és szeretetteljes légkört, amelyben meg lehet pihenni, el lehet lazulni, a rítust, amivel le lehet zárni egy mozgalmas és eseménydús napot. Ám a kisgyerek a mesehallgatás során nemcsak a szülőre, hanem befelé is figyel, saját vágyainak megfelelő fantáziaképet alkot, ami segíti őt a nap folyamán felgyűlt belső feszültségei, negatív érzései, félelmei feldolgozásában.

Adjuk hát meg neki a lehetőséget arra, hogy az égig érő fa csúcsára kis kanászként felkapaszkodhasson! Annak a gyermeknek, aki mesét hallgatva nő fel, varázspálcája a saját elméje lesz, és képzelete, érzelmi intelligenciája segíti majd a megpróbáltatások közepette.

Hogy miként támogathatjuk őt ebben? Erről írtam ezt a könyvet, mely tíz mesét is tartalmaz egy Lilla nevű kislányról, akinek képzeletbeli barátja, Tündérbogyó segít érzelmi konfliktusainak megoldásában. A mesék 4-9 éves gyerekeknek szólnak, és segítenek a frusztrációk, csalódások elviselésében, a pozitív és negatív érzelmek tudatosításában, a félelmek megszelídítésében, a testvérféltékenység kezelésében, a veszteségek elfogadásában és az önfeledt játékban. A szülőknek elárulom: én voltam az a kislány, aki attól félt, hogy a boszorkány megcsiklandozza a lábát, én vittem haza a kisegeret, utánam jött ki a nagyapám borotvahabos arccal. Tündérbogyó pedig az én belső hangom volt, akit most ebben a formában megszemélyesítettem.





S ha már ott voltunk, természetesen dedikáltattuk is saját példányunkat. 

A szerző "sok-sok mesés, csodás és varázslatos élményt" kívánt Angyalkert valamennyi csemetéjének!

Köszönjük szépen!



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése